Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Kas keisis panaikinus PVM lengvatą mažavertėms siuntoms iš trečiųjų šalių?

2020-11-17

Lietuvos pašto duomenimis, kasmet Lietuvą pasiekia milijonai siuntų iš užsienio šalių. Net 70 proc. jų atkeliauja iš Kinijos. Seimui galutinai pritarus LR PVM įstatymo pakeitimui dėl Europos Komisijos (EK) sprendimo naikinti importo PVM lengvatą mažavertėms siuntoms, t. y. toms, kurių vertė neviršija 22 Eur, daugeliui kyla įvairių klausimų – kas keisis, kiek brangs prekės, kaip reikės sumokėti PVM?

Kol kas tik ruošiamasi naujų įstatymų įsigaliojimui, tačiau Lietuvos paštas skuba atsakyti į aktualiausius klientų klausimus.

Importo PVM lengvatos panaikinimas mažavertėms siuntoms reiškia, kad ne ES šalyje įsigyta ir paštu atsisiunčiama prekė, nepriklausomai nuo jos vertės, turės būti deklaruojama ir apmokestinama importo PVM. Nauja tvarka įsigalios tik nuo 2021 m. liepos 1 dienos.

Tikėtina, kad bus galimi keli variantai:

1) importo PVM klientas turės galimybę sumokėti prekės pirkimo metu pardavėjui, kuris bus atsakingas už mokesčių importo šaliai pervedimą, o siuntai atvykus Lietuvos paštas pirkėjo, t. y. siuntos gavėjo, vardu pateiks muitinei tik formalią importo deklaraciją. Šiuo atveju gavėjui nieko papildomai daryti nereikės;  

2) Muitinės departamentas ruošia atskirą platformą, kur prekes deklaruoti ir mokesčius sumokėti galės pats pirkėjas. Šiuo atveju bus svarbiausia perspėti Lietuvos paštą apie savarankišką deklaravimą dar siuntai prieš atvykstant į Lietuvos pašto logistikos centrą – Lietuvos paštui atsiuntus pranešimą apie atkeliaujančią siuntą iš ne ES, reikės nedelsiant per Lietuvos pašto atsiųstą nuorodą sugeneruoti deklaranto paslaugos atsisakymo pranešimą;

3) siuntas bus galima deklaruoti pasinaudojus Lietuvos pašto deklaravimo paslauga ir importo mokesčius sumokėti per Lietuvos paštą įprasta tvarka. Lietuvos paštas gavėjui praneš apie iš ne ES šalies atkeliaujančią ir ruošiamą deklaruoti muitinei siuntą. Deklaravimo formalumais rūpinsis Lietuvos paštas. Baigus muitinės procesus, gavėjui beliks atsiimant siuntą sumokėti apskaičiuotus importo mokesčius ir nustatytą tarptautinės pašto siuntos pateikimo muitinei mokestį.

Svarbu suprasti, kad šie pokyčiai vyksta tarptautiniu mastu, ne tik Lietuvoje – tai yra EK priimtas sprendimas, įgyvendinamas visos ES mastu. Šiuo metu kuriamos įvairios platformos bei ieškoma sprendimų, kad mokesčių mokėjimas būtų kuo paprastesnis ir patogesnis.

Plačiau apie pokyčius galima pasiskaityti Lietuvos pašto puslapyje DUK skiltyje, temoje „Siuntos deklaravimas muitinei nuo 2021 m. liepos 1 d.“.

Kai tik bus priimta aiški galutinė tvarka, Lietuvos paštas pasistengs informuoti savo klientus. Kviečiame sekti naujienas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: