A. Kriščiūno žinutė aplinkosaugos skeptikams: mes išnyksime, kaip išnyko tūkstančiai rūšių iki mūsų

2019-10-03

Po ugningų šešiolikmetės klimato aktyvistės Gretos Thunberg kalbų dėl Žemės likimo jos ir toliau netausojant, pasaulis pasidalino į dvi dalis – tuos, kurie tiki galimybe kažką pakeisti, ir tuos, kurie galima ekologine katastrofa abejoja. Lietuvos paštas su keliais žinomais menininkais menu bando atkreipti visuomenės dėmesį į šią temą, todėl ant LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalo Vilniuje, Savanorių pr. 31, atsirado žinomo menininko, fotografo Algio Kriščiūno vizualinė žinutė, primenanti apie būtiną draugystę su gamta.

„Mes atėjome čia prieš tūkstančius metų, pasaulį gavę kaip dovaną, todėl manėme, kad viskas tik mūsų. Sukūrėme mitą, kad viskas vien mums skirta – ir žvėrys, ir medžiai, ir kalnai bei vandenynai turėtų tarnauti žmonėms. Bet, net jeigu tas mitas – tiesa, mes buvome blogi šeimininkai: miškai sunyko, žvėrių nebeliko, iš cemento miestų į dangų kyla aitrių dūmų debesys. Ir net ten, kur mūsų nėra – toli šiaurėje ar giliai vandenyno dugne – kitiems išgyventi darosi vis sunkiau. Ar mums tai rūpi? Ar mums rūpi, kad baltosios meškos išnyks, kad pradings ištisos paukščių kolonijos? Nei kiek, nebent laikinai sugraudins dokumentiniai filmai, bet, apsisukę, vėl imsimės savo „neatidėliotinų“ darbų – tegul pasaulis kaip nors pats susitvarko. Ir jis susitvarkys, tik mūsų čia nebereikės. Mes išnyksime, kaip išnyko tūkstančiai rūšių iki mūsų, o Gamta net nepastebėjo – jų vietą tuoj pat užėmė kiti, ir planeta nuskrido toliau. Ne pasauliui mūsų reikia, o mums jo, tad būkime kuklesni ir saikingesni, kad mūsų vaikams čia dar liktų truputis vietos“, – sako žinomas menininkas A. Kriščiūnas.

Tai ne pirmas LP EXPRESS siuntų terminalas, kuriuo meno kalba atkreipiamas dėmesys į klimato kaitą – rugsėjo pradžioje Akvilės Magicdust kurtas paveikslas „nugulė“ ant terminalo Klaipėdoje, dar 2 menininkų darbai spalio mėnesį atsiras Kaune ir Vilniuje.  

Gera žinia aplinkosaugos tausotojams: menininkų darbais papuoštuose terminaluose Klaipėdoje ir Vilniuje bus galima laimėti medžiaginius pirkinių maišelius su jų darbais. Dovanos lauks atsitiktinai parinktose siuntų terminalo dėžutėse, jos nuolat bus papildomos. Šiuo metu maišelius laimėti jau galima Klaipėdos terminale H. Manto g. 11, Vilniuje, Savanorių pr. 31, maišeliai bus dovanojami nuo spalio 7 d., akcija vyks 3 savaites. 

Savitarnos siuntų terminalai, kaip platforma šiai žinutei, pasirinkta neatsitiktinai: Lietuvos pašto atlikti skaičiavimai parodė, kad įrengus LP EXPRESS siuntų terminalus, per metus „sutaupoma“ daugiau nei 3,3 mln. kurjerių įprastai nuvažiuojamų kilometrų, o tai reiškia – 380 t degalų ir 665 t į orą neišmetamo CO2.

Šiuo metu  150 LP EXPRESS savitarnos terminalai įrengti 46 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į ne mažą dalį jau iš anksčiau veikiančių LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalų įmontuota daugiau nei 4 tūkst. papildomų siuntų dėžučių, tad visuose įmonės terminaluose dabar yra daugiau nei 18 tūkst. dėžučių – tiek galimybių patogiai siųsti ir gauti siuntas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: