Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Lietuvos paštas įspėja: sukčiai išranda naujų apgaulės būdų – įtraukia internetinės prekybos platformų klientus

2023-11-14

Lietuvos paštas įspėja, kad sukčiai nerimsta ir toliau išranda naujų būdų, kaip įvilioti į spąstus klientus. Apie kelias sukčiavimo formas buvo pranešta jau anksčiau. Naujausia sukčių taktika – įtraukti ir gerai žinomos internetinės prekybos platformos www.skelbiu.lt klientus.

Apie sukčiavimą pranešęs klientas pasakojo, kad apgaulingas pirkėjas norėjo įsigyti prekę, jo parduodamą www.skelbiu.lt platformoje ir neva sumokėti už prekę per LP EXPRESS platformą. Ten pardavėjo buvo prašoma įvesti kortelės duomenis, į kurią, esą, turėjo būti pervesti pinigai, o tada turėjo atvykti kurjeris paimti prekės. Pateikęs savo telefono numerį klientas net gavo SMS žinutę su nuoroda, kurią atidarius sukčių sukurtoje LP EXPRESS primenančioje aplinkoje buvo prašoma užpildyti asmens duomenis ir paspausti mygtuką „Gauti pinigus“.

Atidžiam klientui įtarimą sukėlė tai, kad norint gauti pinigus reikia pateikti kortelės duomenis. Tikrumo įspūdį kuria suprogramuotas neva aptarnavimo pokalbių langas, kuriame pateikus užklausą buvo atsakyta, kad viskas sąžininga ir patikima.

Apgaulingų SMS žinučių, susirašinėjimo ir kortelės duomenų pildymo langų pavyzdžiai pateikti žemiau. 
Kaip ir ankstesniais atvejais, Lietuvos pašto bei LP EXRESS vardu prisidengusių sukčių tikslas – išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

„Tokiems sukčiavimo atvejams skiriame ypatingą dėmesį. Mūsų tikslas yra užtikrinti, kad e. komercijos paslaugos būtų visokeriopai saugios tiek mūsų klientams, kurie vykdo elektroninę prekybą, tiek klientams, kurie įsigiję prekes jas gauna naudodamiesi LP EXPRESS paslaugomis“, – teigia Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis.

Jis ragina neprarasti budrumo ir atkreipia dėmesį, kad Lietuvos paštas bei LP EXPRESS siunčiamuose laiškuose bei SMS žinutėse niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų ir nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus. Apmokėti paslaugas galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant elektroninę bankininkystę.

Atkeliavus įtartinam pranešimui svarbu nespausti nuorodų ir nepateikinėti mokėjimo kortelės duomenų, neatlikti jokių mokėjimų. Tuo atveju, jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Lietuvos paštas jaučia pareigą kuo labiau apsaugoti gyventojus nuo tokio pobūdžio sukčiavimų.  Bendrovė yra inicijavusi jau ne vieną diskusiją ir kartu su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, Ryšių reguliavimo tarnyba, internetinio ryšio paslaugų teikėjais siekia rasti kuo operatyvesnių sprendimų, kurie leistų užkardyti apgaulingų internetinių nuorodų naudojimą.

Siekiant užkirsti kelią sukčių siautėjimui, Lietuvos paštas kviečia gyventojus, gavusius įtartinus pranešimus su bendrovės vardu, apie juos pranešti adresu prevencija@post.lt.

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas visuomet perduoda atsakingoms institucijoms.

 

 

Buvo naudinga? Dalinkitės: