Lietuvos paštas perspėja: siuntos į Jungtinę Karalystę vėluos

2020-12-22

Atnaujinta 12.23Lietuvos paštas informuoja, jog siuntų eksportą į Jungtinę Karalystę tęs ir toliau. Jeigu situacija iš esmės nepasikeis, siuntos į gavimo šalį bus pristatomos žemės transportu, o pirmieji reisai planuojami dar šių metų paskutinėmis dienomis.


Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją bei vertinant artėjantį „Brexit“, siuntų pristatymo terminas į Jungtinę Karalystę gali būti ženkliai ilgesnis, taip pat gali laikinai ilgėti pristatymas į dar bent 10 kitų šalių, kaip pavyzdžiui, JAV, Australija, Kanada, kur siuntos anksčiau keliavo per Jungtinei Karalystei priklausančius oro uostus. Šioms kryptims šiuo metu jau yra parinkti alternatyvūs maršrutai.

Jeigu situacija keisis, operatyviai informuosime apie priimtus sprendimus.

 

****

Jungtinėje Karalystėje nustačius COVID-19 mutacijos atvejus ir dėl to daliai Europos valstybių, tarp jų ir Lietuvai, atšaukus skrydžius į ir iš šios šalies, o taip pat užsidarius ir šios šalies kaimynių sienoms, siuntų pristatymo paslaugas teikiančios įmonės susiduria su itin sudėtinga situacija. Lietuvos paštas įspėja, kad siuntos į Jungtinę Karalystę ar iš jos ženkliai vėluos.

„Jau kurį laiką siuntas į Jungtinę Karalystę gabenome ne tik oro, bet ir žemės transportu. Kaimyninėms valstybėms uždarius sienas su šia šalimi sutriko ir uostų veikla – juose nusidriekusios krovinių vilkikų eilės, ne vienam jų jau teko suktis atgal, – sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų vadovas Norbertas Žioba. –  Pagal esamą situaciją akivaizdu, siuntos į ir iš Jungtinės Karalystės tikrai reikšmingai vėluos“. 

Pasak Lietuvos pašto atstovo, Jungtinė Karalystė yra viena pagrindinių šalių į kurią siunčia lietuviai. Pagal iš užsienio atkeliaujančių siuntų kiekį, ji yra svarbi ir kaip importo šalis. Per Jungtinės Karalystės oro uostus gabenamos siuntos ir dar bent į 10 kitų šalių, kaip pavyzdžiui, JAV, Australiją, Kanadą. Šiuo metu aktyviai ieškoma alternatyvų siuntimui į šias šalis, siuntos yra nukreipiamos į kitus tranzitinius oro uostus, bet esama situacija gali daryti įtaką ir laikinai pailginti jų pristatymo trukmę.

Šiuo metu bendrovė atidžiai seka padėtį, vertina visas galimybes siuntų pristatymui į Jungtinę Karalystę, tačiau galimas scenarijus, kad bus pasekta kitų siuntų pristatymo paslaugas teikiančių įmonių pavyzdžiu ir siuntų priėmimas į Jungtinę Karalystę laikinai bus sustabdytas.

Kol kas Lietuvos paštas priima iš klientų siuntas į Jungtinę Karalystę, tačiau iš anksto perspėjama, kad jų pristatymas reikšmingai vėluos. Apie bet kokius pokyčius, susijusius su siuntų priėmimu į Jungtinę Karalystę, bendrovė informuos klientus atskiru pranešimu. 

Buvo naudinga? Dalinkitės: