Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Siunčiant į ne ES šalis, reikalingi elektroniniai pašto muitinės deklaracijos duomenys

2020-10-14

Pasaulinės pašto sąjungos reikalavimu, nuo 2021 m. sausio 1 d. tarp paštų tampa visuotinai privalomas keitimasis elektroniniais pašto muitinės deklaracijų duomenimis. Atskiros šalys atitinkamus reikalavimus duomenų teikimui pradeda taikyti ir anksčiau. Siekiant, kad perėjimas prie naujos tvarkos būtų kuo sklandesnis, Lietuvos pašto skyriuose nuo spalio 14 d. jei klientas, siunčiantis daiktus į trečiąsias šalis, nebus internetu užpildęs CN 22 ar CN 23 formos, tai darys pašto darbuotojas kliento užpildytos popierinės pašto muitinės deklaracijos pagrindu. Dėl to pašto skyriuje gali tekti palaukti ilgiau nei įprastai.  

Atsižvelgiant į šią situaciją, Lietuvos paštas rekomenduoja naudotis Lietuvos pašto savitarna, kur muitinės deklaraciją galima užpildyti internetu, taip sutaupant ir savo, ir pašto darbuotojų, ir kitų pašto klientų laiką. Formuojant siuntą internetu, visi procesai automatizuoti, todėl viskas vyksta paprasčiau, greičiau, padaroma mažiau klaidų. Be to, dideliu privalumu tampa tai, kad internetu suformuotą siuntą galima palikti pašto skyriuje tam skirtoje vietoje – nebereikia laukti bendroje eilėje.

Lietuvos paštas primena, kad siunčiant siuntas su daiktais į ne ES šalis, pridėti CN 22 arba CN 23 pašto muitinės deklaraciją yra būtina. Tinkamas šių deklaracijų užpildymas itin svarbus teisingų duomenų surinkimui ir operatyviam prekių, siunčiamų pašto siuntose iš/į trečiąsias šalis, muitinės eksporto – importo formalumų atlikimui bei sklandžiam šių siuntų pristatymui užtikrinti.

CN deklaracijas reikėtų pildyti laikantis šių reikalavimų:
- deklaracija turi būti užpildyta išsamiai;
- pildyti reikia anglų kalba;
- kiekvienas daiktas aprašomas smulkiai, negalima pateikti bendro pobūdžio informacijos (pvz.: „clothes“ aprašymas nėra priimtinas, turi būti: „men‘s cotton shirts“ ir pan.);
- nurodomas kiekvieno daikto kiekis ir svoris;
- įrašoma kiekvieno daikto ir siuntos vertė, naudojama valiuta;
- nurodomi HS prekių kodas ir prekių kilmė (tais atvejais, kai siunčiamos komercinio pobūdžio prekės);
- pažymima siuntos rūšis (dovana, prekių pavyzdys ar kt.);
- turi būti pridėti visi muitinės formalumams atlikti reikalingi dokumentai (sąskaitos, leidimai, sertifikatai ir kt.).

Siuntos vertei viršijus 1000 eurų ir (arba) jeigu siuntai taikomi draudimai / apribojimai (reikalingi tam tikri leidimai, licencijos ir kt.) ar pan., būtina įforminti standartinę eksporto deklaraciją. Jei pageidaujama, kad tokią paslaugą suteiktų Lietuvos paštas, CN 23 formoje prie „Pastabos" būtina nurodyti „Pageidauju eksporto deklaracijos“. Deja, kol kas siuntą, kuriai reikalinga standartinė muitinės deklaracija, suformuoti bei tokios deklaracijos forminimo paslaugą užsakyti galima tik pašto skyriuje.

Čia apie siuntų deklaravimą galite sužinoti plačiau.

Buvo naudinga? Dalinkitės: