Už išperkamąsias siuntas Lietuvos pašte bus atsiskaitoma tik bankiniu pavedimu

2019-05-10

Nuo š. m. gegužės 10 d. keičiasi siuntų, už kurias siuntėjo nurodytą mokestį sumoka gavėjas, teikimo sąlygos – klientai (siuntėjai) gavėjo sumokėtus pinigus galės gauti tik į banko sąskaitą. Šis pokytis  aktualus ne visiems Lietuvos pašto klientams – tokia atsiskaitymo tvarka jau dabar įprasta su įmone sutartis sudariusiems klientams. Tikimasi, kad toks sprendimas supaprastins pinigų atsiėmimo tvarką ir sumažins sukčiavimo tikimybę.

„Mokesčio mokėjimas už prekes jas atsiimant palengvina prekės įsigijimo procesą, nes už ją nurodytą kainą sumokėti reikia ne iškart – tik pašte atsiimant siuntą. Kad tokia paslauga aktuali, rodo mūsų statistika – 2018 m. Lietuvos pašte buvo atsiimta beveik 14 tūkst. siuntų, už kurias buvo mokėta šiuo būdu, – sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų departamento vadovas Norbertas Žioba. – Iki šiol, iš pirkėjo gavęs įmoką, Lietuvos paštas šią sumą grynais arba pavedimu išmokėdavo siuntėjui, tačiau nuo gegužės 10 d. siuntos mokestis bus pervedamas į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą. Tai mūsų klientams sutaupys laiko, nes jiems nereikės patiems vykti atsiimti pinigų už parduotas prekes, be to, sumažins eiles pašto skyriuose ir galimo sukčiavimo riziką“.

Pasak jo, pinigai į pardavėjo sąskaitą bus pervedami tą pačią dieną, jeigu pinigų perlaida priimta iki 14 val., jeigu pinigų perlaida priimta po 14 val., pinigai bus pervedami ne vėliau kaip kitą banko darbo dieną. Siekiant kompensuoti galimus nepatogumus klientams, papildomas mokestis už pinigų pervedimą į banko sąskaitą už šią paslaugą panaikintas – nebebus taikoms 0,58 Eur mokestis.  

Klientai, kurie iki gegužės 10 d. išsiuntė siuntas ir nurodė, kad surinktus pinigus už prekes nori gauti grynais, juos galės atsiimti pašto skyriuje.

Nuo š. m. gegužės 6 d. Lietuvos paštas sumažino ir pinigų išmokėjimo už prekes tarifą: jeigu iki tol išperkamojo mokesčio suma buvo 3 proc. nuo siunčiamos prekės sumos (bet nemažiau kaip 2,90 Eur  ir nedaugiau kaip 57,92 Eur), po pokyčių už pinigų išmokėjimą skaičiuojamas tik fiksuotas 1,50 Eur tarifas.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: